Już w piątek dn. 06.11.br w nasze przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć spektakl teatralny pt. „Pączkowe drzewo”

Wszyscy lubimy pączki, a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie(o smaku truskawkowym). Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domu obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.

Spektakl „Pączkowe drzewo” jest adaptacją popularnej książki Stefana Brzozowskiego. Autorowi zależało, aby o trudnym temacie, jakim jest niepełnosprawność opowiedzieć dzieciom w prosty sposób. Pokazać, że niepełnosprawni żyją obok nas i wcale nie są dziwni. Po prostu trochę inni. Ale w taki sam sposób zasługują na uwagę i szacunek.

 

Spektakl opłacony jest z funduszy Rady Rodziców Przedszkola nr 2 „Tajemniczy ogród”