W ramach grudniowych działań “Cały Wrocław czyta” został stworzony PROJEKT EDUKACJI CZYTELNICZEJ PT. “Wypatrując pierwszej gwiazdki” czyli tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia w wybranych pozycjach literatury dziecięcej. W ramach projektu wszystkie przedszkolaki poznawały wybrane tradycje związane z Bożym Narodzeniem na postawie książek: “Niezbędnik świąteczny”, “Gwiazdka!Nie przeszkadzać!”, “Choinka. Jestem jaka jestem” oraz “Kocia Kicia i Nunuś. Idą Święta”. W ramach projektu został zorganizowany w przedszkolu “Dzień z teatrzykiem Kamishibai”. Oto kilka migawek z naszych działań:

Wyrabianie, wypiekanie i ozdabianie pierniczków w ramach projektu 🙂

 

Poznawanie bożonarodzeniowych tradycji w krajach pochodzenia naszych wolontariuszek (Grecja, Hiszpania, Włochy):

W ramach grudniowych działań z zakresu projektu “Magiczna moc bajek” najstarsze przedszkolaki na podstawie wybranych książek m.in.”Paczkowe drzewo”, “Kasztany w czekoladzie”S.Brzozowskiego oraz teatrzyku Kamishibai wyd. “Podręcznikarnia” rozmawialiśmy o znaczeniu słowa inność oraz próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie projektowe “Dlaczego powinniśmy tolerować innych?”

Drodzy rodzice i przedszkolaki zachęcamy was do wspólnego czytania z dzieckiem w domu oraz odwiedzenia pobliskiej biblioteki publicznej.

 

[/vc_row]
[/vc_row]

    Drodzy rodzice przedszkolaków 🙂

Jak zapewne wiecie czytanie rozwija wiele sfer Waszych pociech. Poniżej sporządziłam listę niezastąpionych korzyści jakie daje systematyczne, głośne czytanie dzieciom. Zachęcam do zapoznania się i mam nadzieję, że to zmotywuje Was do wprowadzenia we własnych domach rytuału codziennego np. wieczornego czytania naszym przedszkolakom 🙂 Trzymam kciuki! Czytajmy jak najwięcej 🙂

Dlaczego warto poświęcić czas na czytanie dzieciom

 

[/vc_row]

Dnia 25.11.br obchodziliśmy z przedszkolakami z Tajemniczego ogrodu “Międzynarodowy Dzień misia”. Z tej okazji słuchaliśmy fragmentów bajek z  misiowymi bohaterami, rozpoznawaliśmy sławne bajkowe misie na kolorowych ilustracjach oraz uczyłyśmy się słowa miś w językach naszych ukochanych wolontariuszek 🙂

Poniżej migawki z tego wydarzenia 🙂

W ramach listopadowych zadań z projektu “Magiczna moc bajek” wysłuchaliśmy audoibooka “Muzyka przyjaźni” A.Bomby, rozmawialiśmy o tym kim jest przyjaciel, tworzyliśmy wspólnie przepis na przyjaźń oraz serce dla przyjaciela 🙂 Oto kilka migawek z tego wydarzenia …

seg_soft

oznorCOQR_soft    

 

W listopadzie przedszkolaki z “Tajemniczego ogrodu” wzięły udział w konkursie plastycznym

pt.”Bohaterowie współczesnej literatury dziecięcej”, którego celem było:

 • promowanie aktywności czytelniczej,
 • poznanie bohaterów współczesnej literatury dziecięcej
 • kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich
 • rozbudzanie kreatywności,wyobraźni i umiejętności plastycznych dzieci.
 • Oto nasze cudne prace 🙂

W listopadzie najstarsze przedszkolaki wykonały przepiękne prace na konkurs pt. “Basia i czas wolny” w oparciu o lekturę książki Zofii Staneckiej “Basia i telefon” oraz “Basia i tablet, którego celem było:

 • promowanie czytelnictwa oraz książki w jej pierwotnej postaci,
 • promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wyłączającego tablet, telefon, telewizor,
 • rozwijanie kreatywnego i twórczego myślenia oraz talentu plastycznego
 • inspirowanie do aktywnej twórczości
 • rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi
 • W efekcie powstały takie oto piękne prace:
  seg_soft

  rpt

  seg_soft

Dnia 5.11.br obchodziliśmy w naszym przedszkolu ”Międzynarodowy dzień postaci z bajek” 

Celem akcji było:

 • propagowanie czytelnictwa,
 • rozwijanie zainteresowań dzieci baśniami
 • rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz inspirowanie do wyrażania treści w formie wypowiedzi
  i ekspresji ruchowej.

W programie dnia pojawiły się m.in.:

 • bajkowe zgadywanki,
 • rozpoznawanie bajek po wybranym fragmencie tekstu/utworu muzycznego,
 • tropienie pomylonych tytułów bajek
 • rozpoznawanie bajek po charakterystycznych rekwizytach
 • oddzielanie grochu od ryżu
 • bajkowe puzzle
 • Poniżej parę migawek z tego wydarzenia…… 🙂

Zajęcia biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 32 we Wrocławiu

10.11.br najstarsze przedszkolaki odwiedziły najbliższą bibliotekę publiczną oraz wzięły udział w zajęciach z Panią bibliotekarką. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, na jakie działy podzielone są pozycje książkowe, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jakie zasady/terminy obowiązują czytelnika po wypożyczeniu książek. Dzieci posłuchały również fragmentów czytanej przez Panią bibliotekarkę książki dla dzieci oraz miały okazję pooglądać wybrane książki z księgozbioru literatury dziecięcej. Po spotkaniu każde z dzieci otrzymało czasopismo naszych wrocławskich krasnali, zakładkę do książki oraz karteczkę z adresem i godzinami otwarcia biblioteki. Ależ to było miłe spotkanie 🙂

rpt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cykliczne czytanie dzieciom przedszkolnych rodziców

 

Dnia 11.10.br obchodziliśmy “Dzień drzewa” połączony z grami terenowymi i czytaniem w cieniu kasztanowca na terenie naszego “Tajemniczego ogrodu” 🙂

W cieniu kasztanowca czytała nam jedna z mam, a w przedszkolu nasze ukochane wolontariuszki przeczytały dzieciom książki dla dzieci w swoich ojczystych językach ze swoich krajów pochodzenia (Grecji, Włoch i Hiszpanii)

[/vc_row]
[/vc_row]
[/vc_row]
[/vc_row]