Nasze Przedszkole należy do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Kolorowa sowa

Program Przedszkola nr2  “Tajemniczy Ogród”

Promującego Edukację Zdrowotną

“DZIECI Z OGRODU TAJEMNICZEGO

ŻYJĄ WEDŁUG PROGRAMU ZDROWEGO”

“Sport to zdrowie”

Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej

Prowadzący zajęcia – mgr Agnieszka Huber, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej

W naszym  przedszkolu zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu (wtorki i czwartki) w godzinach porannych dla każdej grupy. Czas trwania jednych zajęć to 30 minut.

Zajęcia prowadzone są zarówno w salach przedszkolnych na dywanie, jak i na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym w postaci gier i zabaw terenowych, sprawnościowego toru przeszkód.

Tematyka zajęć ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki korekcyjnej dotyczy:

– wyrabiania nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała

– rozwijania sprawności ruchowej dziecka

– kształtowania nawyku zdrowego stylu życia

Do realizacji tych zadań w postaci ćwiczeń i zabaw ruchowych wykorzystywany jest sprzęt gimnastyczny, zarówno przybory typowe: szarfy, obręcze, woreczki, piłeczki, kółka, pachołki skakanki,   piłki duże, jak i przybory nietypowe : gazety, piórka, balony.

Kształtowane są cechy motoryczne takie, jak: szybkość, siła, zręczność, zwinność, koordynacja ruchowa,  orientacja w przestrzeni.

Metody stosowane: opowieści ruchowej (głównie w grupie 3 latków), naśladowcza, zadaniowa, inwencji twórczej (w grupie 4-5, i 6 latków)

Formy: wyścigi rzędów, pokazowa, w parach, indywidualna, małych grup, obwodów ćwiczebnych

W zajęciach wykorzystuje się muzykę, stosuje piosenki znane i mniej znane dzieciom. Dzieci naśladują ruchem elementy opowieści słownej bądź utworu.  Kształtowane jest poczucie rytmu w  grupowych układach tanecznych i tańcach np. polonezie.