www.wroclaw.pl/edukacja

Informacja o zbliżającej się rekrutacji uzupełniającej do klas I. rekrutacja_A4

Szanowni Państwo,

w dniach 14 do 20 maja br. (do godziny 15:00) trwa rekrutacja do klas I we wrocławskich szkołach podstawowych. Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji na stronie: https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl
Do rekrutacji przystępują dzieci w wieku 7 lat (2014 r.) oraz 6 lat (2015 r.) jeżeli realizowały, w roku szkolnym 2020/2021 wychowanie przedszkolne albo posiadają opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej dot. możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Rekrutacja dotyczy dzieci z obwodu szkoły, których rodzice muszą w systemie złożyć zgłoszenie do szkoły obwodowej oraz dzieci, których rodzice rekrutują swoje dziecko do innej szkoły niż obwodowa.

W załączeniu pełna informacja. Rekrutacja do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2021_22_KP

Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,
jeśli wasze dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I Szkoły Podstawowej lub Szkoły Ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022 możecie skorzystać z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.
W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Wszystko będzie można załatwić nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera. Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym. Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumenty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji.
UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.
Jeśli nie jesteście posiadaczem profilu zaufanego – możecie dowiedzieć się jak go założyć pod adresem l.wroclaw.pl/profil-zaufany
Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw