Serdecznie witamy po  przerwie wakacyjnej.

Od 02.08.2021 praca będzie odbywała się w grupach łączonych.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.30.

Przedszkole w dalszym ciągu funkcjonuje w rygorze sanitarnym. Bardzo prosimy o wchodzenie w maseczkach, dezynfekcję rąk oraz o zachowanie dystansu.

Nadal obowiązywać będą ustalone na początku roku szkolnego procedury bezpieczeństwa. Zwracamy Państwa szczególną uwagę na obserwowanie swoich dzieci oraz przyprowadzanie do przedszkola pociech wyłącznie zdrowych.

Szanowni Rodzice,- Spotkanie online!

W związku z udziałem naszego Przedszkola w kolejnej edycji Programu „Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym”, razem z Klinika Stomatologiczną ARTIDENT oraz Wrocławskim Centrum Zdrowia zapraszamy Państwa na webinar prowadzony przez Stomatologa z Kliniki Artident we Wrocławiu.

W tym roku, z racji na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie możliwe będzie spotkanie twarzą w twarz z Państwem w murach naszego przedszkola, dlatego zachęcamy do zdalnego udziału w spotkaniu.

Tematem webinarium będzie zapobieganie chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków.

Lekarz odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania – zachęcamy do dyskusji

Termin webinarium: 25.06.2021 r. godz. 19:30

Spotkanie poprowadzi: lek. stom. Martyna Szczerbińska

Link do spotkania został przesłany na Państwa email.

 

Poniżej przekazujemy informację Marszałka Województwa Dolnośląskiego dotyczącą listy ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży dla województwa dolnośląskiego

lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży dla województwa dolnośląskiego

Szanowni Państwo,

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii we współpracy z Fundacją Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotowała dla Państwa broszurę pt. „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”.

Dynamiczny rozwój mediów elektronicznych powoduje, że dostęp do nich dzieci i młodzieży staje się coraz łatwiejszy. Młodzi ludzie poświęcają wiele czasu sprawom sieci, komunikowania się za pomocą portali społecznościowych czy na korzystanie z różnego typu gier online – stąd zaniepokojenie nadmierną liczbą godzin spędzaną w świecie wirtualnym przez uczniów. Jest to problem coraz bardziej powszechny, dostrzegany również przez nauczycieli i pedagogów.

Poniżej zamieszczamy treść broszury. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nią broszura_Dzieci w wirtualnej sieci_2021 (1)

 

    Przerwa Wakacyjna 2021

Szanowni Państwo!!!

Jak już informowaliśmy przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu przypada w terminie od 01.07.2021 -31.07.2021r.

W związku z ujednoliceniem procedury w zakresie systemu opieki wakacyjnej w naszym Mieście przewidziano następujące terminy:

– do dnia 14.05.2021 r. prosimy o składanie deklaracji korzystania z usług naszego przedszkola w sierpniu  – deklaracje do pobrania u nauczycieli.

– do dnia 31.05.2021 r. (nieprzekraczalny termin), w szczególnie uzasadnionych i losowych przypadkach mają Państwo możliwość złożenia podania do dyrektora Przedszkola nr 2 „Tajemniczy Ogród” o zapewnienie dziecku opieki w lipcu – nie zawsze będzie to najbliższa placówka. Podania muszą być rzetelnie umotywowane!!!

UWAGA

Prosimy Państwa o zapamiętanie i przestrzeganie powyższych terminów.

Po wskazanych powyżej terminach deklaracje i podania nie będą respektowane.

 

 

 

 

Warsztaty artystyczne w Pawilonie Czterech Kopuł

Szanowni Państwo,

w imieniu Działu Edukacji Pawilonu Czterech Kopuł, chciałabym zaprosić Państwa podopiecznych wraz z rodzicami na warsztaty artystyczne, które odbywają się w naszym muzeum.

Niestety ze względu na obecną sytuację muzea wciąż pozostają zamknięte. My jednak pragniemy pozostać w kontakcie ze wszystkimi odbiorcami sztuki, w szczególności z najmłodszymi.

Dlatego też zapraszamy Państwa na dwa cykle spotkań w formule on-line (stacjonarnie, gdy zmieni się sytuacja).

Sztuczki w Pawilonie, to warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat, godzina 13:00

#muzealniaki pod kopułą, to warsztaty dla dzieci do 3 roku życia, godzina 11:00 

Zajęcia prowadzi doświadczona edukatorka Maja Kwiecińska.

Najbliższe zajęcia, 25.04, pozwolą dzieciom doświadczyć działań związanych z kolorem, własnoręcznym robieniem farb oraz malowaniem palcami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://mnwr.pl/a-kto-to-jest-artysta/ (warsztaty dla dzieci 3-5)

https://mnwr.pl/prosimy-nie-dotykac/ (warsztaty dla dzieci do 3 lat)

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Agata Iżykowska-Uszczyk

Dział Edukacji

Pawilon Czterech Kopuł

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

SZANOWNI RODZICE!

 

Informujemy,  że od 19 kwietnia  (poniedziałek) przedszkole wznawia działalność stacjonarną dla wszystkich dzieci.

Ze względu na fakt, że przedszkole w dalszym ciągu funkcjonuje w rygorze sanitarnym, rodzice mogą wejść jedynie do szatni. Po przebraniu przekazujecie Państwo swoje dziecko pracownikom przedszkola. Nie ma możliwości wejścia do dalszej części placówki. Bardzo prosimy o wchodzenie w maseczkach, dezynfekcję rąk oraz o zachowanie dystansu.

 

Chcąc odebrać dziecko, zgłaszamy to przez domofon, dzwoniąc do odpowiedniej grupy. Nauczycielka przekazuje przedszkolaka  pracownikowi placówki, a on przyprowadza go do rodzica.

W sprawach bieżących prosimy o kontakt z nauczycielkami  przez domofon lub e-mail służbowy dostępny na stronie internetowej przedszkola. (zakładki grupowe)

W dalszym ciągu obowiązywać będą ustalone na początku roku szkolnego procedury bezpieczeństwa. Zwracamy Państwa szczególną uwagę na obserwowanie swoich dzieci oraz przyprowadzanie do przedszkola pociech wyłącznie zdrowych.

Prosimy na bieżąco informować o jakichkolwiek przypadkach zachorowań dzieci.

 

W roku szkolnym 2020/2021 przerwa wakacyjna zaplanowana jest w lipcu.

Drodzy Rodzice, Szanowni Opiekunowie

Już od przeszło roku zmagamy się w kraju z ekstremalnie trudną sytuacją epidemiczną. Burzy ona codzienną działalność wielu dziedzin życia, a placówek edukacyjnych w sposób szczególny. Mamy świadomość, że to temat wyjątkowo problematyczny i dla nas, i dla Was, destabilizujący funkcjonowanie Waszych rodzin.

Rząd zdecydował się na przedłużenie obowiązujących obostrzeń

o kolejny tydzień, tj. do 18 kwietnia 2021 r.

Od poniedziałku, tj.  12 kwietnia będziemy nadal pracować

w następującym reżimie i według poniższych reguł:

1. Na wniosek rodziców dzieci:

  • posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
  • dzieci, których rodzice są pracownikami systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 lub pracownikami przedsiębiorstw związanych z utrzymaniem miasta

dyrektor zorganizuje zajęcia w przedszkolu do którego uczęszczają te dzieci.
2. Jeżeli zgodnie z Rozporządzeniem MEN przysługuje Państwu opieka nad dzieckiem, prosimy o wypełnienie wniosku zgodnie z załączonym wzorem i złożenie do Dyrektora.
3. Pozostałym rodzicom w okresie od 12.04 do 18.04 przysługuje zasiłek opiekuńczy.

z wyrazami szacunku

dyrektor Paulina Kobylańska

Ps. W tym okresie praca będzie odbywać się w grupie łączonej.

wzor wniosku dla rodzica-1

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE na czas pandemii:Wsparcie-psychologiczne-opracowanie-1

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 we Wrocławiu
ul. Jedności Narodowej 112
tel. 71 798 68 29

Szanowni Rodzice!

Aby Wasze dzieci mogły uczęszczać do naszego Przedszkola w nowym roku szkolnym 2021/2022 należy podpisać

druk “woli kontynuacji” 

w dniach od 09.03.2021 r. (wtorek) do 12.03.2021 r. (piątek) należy podpisać “wolę kontynuacji” u nauczyciela w grupie, do której uczęszcza dziecko.

ZGODNIE Z ZASADAMI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2021/2022

brak złożonej “woli kontynuacji” W WYMAGANYM TERMINIE jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w Przedszkolu nr 2 “Tajemniczy Ogród” od 01.09.2021 r. i udziałem w procesie rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.

Dla rodziców, którzy chcą zmienić dziecku przedszkole:

Szanowni Państwo,
informujemy, że w tym roku nie wydajemy haseł kandydatom, którzy będą brać udział w rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych.

Rodzic rejestruje wniosek za pomocą:

  • nr PESEL oraz imienia i nazwiska kandydata
  • nr innego dokumentu, imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz płci – w przypadku cudzoziemców

Wydanie hasła przez Przedszkole musi nastąpić tylko wtedy, gdy kandydat miał wpisaną kontynuację i z niej zrezygnował.
Stosowna funkcjonalność pojawi się dla takich kandydatów 24 marca.