Zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy, którą dzieci miały okazję poznać podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

Życzymy miłej zabawy!

Dzieci dzielą się na dwie grupy. Każdy zespół ma lidera. Dwaj liderzy dyskutują ze sobą i wybierają potajemnie dwa przedmioty np. 2 owoce lub 2 słodycze lub 2 zabawki lub 2 książki, filmy, kolory itp. Następnie śpiewając „pszczółkę” dzieci przechodzą za liderów. Dziecko, które zostanie złapane pod koniec piosenki, musi wybrać między dwoma sekretnymi wyborami liderów, nie mówiąc głośno reszcie i nie wiedząc, kto dokonał wyboru. Następnie idzie za liderem, którego wybrał. Na koniec, gdy wszystkie dzieci zostaną złapane, rywalizują siłując się ze sobą. Zwycięska drużyna to ta, która będzie ciągnąć drugą mocniej.

Piosenka „Pszczoła” po grecku

“Perna ,perna i melisa

Me ta melisopula

Kai me ta pedopula,