rysunek dzieci bawiących się w kole , dziewczynka na huśtawce, chłopiec z samochodem, dwie dzieczynki podrzucają piłkę, chłopiec na deskorolce

Listy dzieci z podziałem na grupy zostaną wywieszone 31.08.2022 r. na terenie placówki w holu przedszkola (zgodnie z harmonogramem rekrutacji).

Wyprawka na dzień 01.09.2022:

• Obuwie zmienne (na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania, popisane)
  • Poszewka na „jasiek” dla dzieci 3 letnich.
  • Zmienne ubranie na wypadek zmoczenia się lub oblania /dzieci w przedszkola nie noszą pampersów/ (podpisane)
  • Prosimy by dziecko było ubrane w wygodny sportowy ubiór i obuwie do zabaw na świeżym powietrzu, stosowne do pogody, nakrycie głowy.
  • Duże opakowanie chusteczek higienicznych i chusteczek nawilżanych.
  • O dodatkowych, potrzebnych rzeczach poinformuje nauczyciel poszczególnych grup na bieżąco.

Prosimy by wszystkie ubranka dziecka były podpisane, także bielizna i kapcie!

Rady dla rodziców w pierwszych dniach września

• Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić. Największe nasilenie płaczu jest zawsze w dniu drugim i trzecim. Pierwszego dnia większość dzieci nie płacze – zwycięża ciekawość przedszkola.
  • Nie obiecuj: Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz (to forma przekupywania). Gdy przyjdziesz po dziecko, możesz dać mu mały prezencik. Możesz wtedy powiedzieć: Witaj, myślałam/-em o tobie. Popatrz, mam coś dla ciebie.
  •  Kontroluj to, co mówisz. Zamiast: Już możemy wracać do domu, powiedz: Teraz możemy iść do domu. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co się wydarzyło w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres.
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu z mamą płacze, może warto, aby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata.
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze UŚMIECHEM!